1. Anasayfa
  2. HABERLER

Endonezya’nın Düşük Karbon Geleceği Jeotermal Enerjide

Endonezya’nın Düşük Karbon Geleceği Jeotermal Enerjide
0

Sürdürülebilir enerji kaynaklarının geliştirilmesi, Endonezya’nın artan güç talebini karşılamak için Jeotermal Enerji kritik öneme sahiptir. Ülke, dünyanın jeotermal kaynaklarının% 40’ına sahiptir. Bu kaynakların geliştirilmesi, ülkenin enerji karmasını, talebin karşılanması ve 2030 yılına kadar karbondioksit emisyonlarının %30’unu azaltma taahhüdünün çeşitlendirilmesine yardımcı olmaktadır.

Endonezya hükümeti daha fazla yatırımcı çekmek için jeotermal programını geliştirirken, Asya Kalkınma Bankası (ADB) gibi kalkınma ortakları bu kaynakları geliştirmek için kamu ve özel sektörden finansman sağlamaya yardımcı oluyor.

ADB,  İklim Yatırım Fonları (CIF) ve özel sektör ortakları aracılığıyla Kuzey, Güney ve Batı Sumatra’da üç dönüm noktası jeotermal enerji projesini destekliyor. Bu enerji projeleri, özel sektör yatırımlarının jeotermal enerji gelişimini nasıl etkileyebileceğini göstermektedir.

Kaynak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.