1. Anasayfa
  2. HABERLER

Kenya Menengai Jeotermal İnşaatı Başlıyor

Kenya Menengai Jeotermal İnşaatı Başlıyor
0

Kenya Nakuru’da yapılması planlanan Menengai Jeotermal Projesindeki enerji santrallerinin inşaatı, bu yıl Eylül ayında Bağımsız Bir Güç Üreticisinin girişimi ile başlayacak.

Doğu Afrika Kuantum Gücü firması ile Afrika Kalkınma Bankası arasında yapılan bir finansman anlaşmasından sonra 35 megawatt’lık güce ulaşan ilk Jeotermal Santral olacak.

Afrika Kalkınma Bankası Menengai Jeotermal Projesi’nin 12 milyar dolar maliyetiyle kilit bir yatırımcısıdır.

Projenin ilk aşaması, Eylül 2018’e kadar faaliyete başlayacak üç Bağımsız Güç Üreticisinin ilki olan Kuantum Power East Africa ile şekilleniyor.

Banka, 35 MW üretecek bir santralin inşası için 4 milyar dolar ile Kuantum Power East Africa fon sağlıyor.

IPP’leri üretilen elektriğin yanı sıra politik tehditler ve piyasa eksikliği gibi risklerden korumak için Afrika Kalkınma Fonu tarafından sağlanan kısmi bir risk teminat aracı altında seçilecek ticari bir bankanın üç şirkete Quantam Power East Africa Limited, OrPower22 ve Sosian Menengai, Kredi Mektupları vermesi bekleniyor;

Menengai Projesi için üç IPP’nin de 105 MW’lık bir kümülatif üretmesi bekleniyor.

Şirketler zaten GDM ile Proje Uygulama ve Buhar Tedarik Anlaşmalarının yanı sıra 105MW güç için Kenya Power ile Güç Satın Alma Anlaşması imzaladılar.

Santrallerin 25 yıl süreyle hizmet vermesi öngörülmektedir.

Kaynak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.