1. Anasayfa
  2. HABERLER

Kenya, Okaria V Jeotermal Enerji Santrali 1 Temmuz 2019’da 168 Megawatt Üretmesi Bekleniyor

Kenya, Okaria V Jeotermal Enerji Santrali 1 Temmuz 2019’da 168 Megawatt Üretmesi Bekleniyor
0

Kenya, Okaria V Jeotermal Enerji Santrali 1 Temmuz 2019’da 168 Megawatt Üretmesi Bekleniyor

Kenya’nın en büyük jeotermal yatırımlarından olan Sh40 milyar (USD400 milyon) projesinin 1 Temmuz 2019’da 168 megawatt üretmesi bekleniyor.

Bu proje, Kenner’in 2020 yılına kadar mevcut 1,631 MW’lık yenilenebilir enerjiye 720 MW daha ek getirmeyi amaçlayan iddialı yeşil enerji projesinin bir parçası olduğunu söyledi.

“Proje elbette ve bütçede. Jeotermalin diğer termiklerden çok daha ucuz olduğunu biliyoruz, bu nedenle güç fiyatlarında bazı değişiklikler görmeyi bekliyoruz ”dedi.

Ancak, o, güç fiyatlandırmasının Enerji Düzenleme Komisyonu ve Enerji Bakanlığı tarafından belirlendiğini de ekledi.

KenGen Başkanı Joshua Choge, “Proje şu anda yüzde 40 tamamlandı ve hiç bir fısıltı ya da skandal duymadık. Çok iyi değiliz, fakat hem Yönetim Kurulu hem de Yönetim, etik ve dürüstlük tarafından yönlendiriliyor” diyor.

KenGen Yönetim Kurulu’nun gözetim rolünü yerine getirdiğini ve yönetimin projeyi gereksiz müdahalede bulunmadan uygulamaya geçirmesini sağladığını söyledi.

G2G İnovasyon semineri, yenilikçi fikirleri kasten ve tartışmak için 500 KenGen çalışanını ve yerel ve uluslararası paydaşları bir araya getiriyor.

KenGen’e göre, bu seminerler aracılığıyla jeotermal spa konseptinin tasarlandığını görüyoruz. Taranmış olan diğer kavramlar, gelişimi ileri aşamalarda olan KenGen Endüstri Parkı’nın kurulmasını içermektedir

Kaynak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.