1. Anasayfa
  2. HABERLER

Avrupa’nın En Büyük Açıkhava Jeotermal Parkı ‘AquaLagoon’ Açılıyor

Avrupa’nın En Büyük Açıkhava Jeotermal Parkı ‘AquaLagoon’ Açılıyor
0

Avrupa’nın En Büyük Açıkhava Jeotermal Parkı ‘AquaLagoon’ Açılıyor

Fransız mimar Jacques Ferrier’in uygulaması olan ve Avrupa’nın en büyük kapalı su parklarından birine ev sahipliği yapan 9.000 metrekarelik AquaLagoon’u tamamlandı.

Katmanlı piramit yapısı, dalga havuzları, su kaydırakları ve açık hava jeotermal lagünün yanında aktif bir nehir de bulunuyor. Diğer ilgi çekici yerler arasında interaktif bir çiftlik, asma bahçeleri ve macera oyun alanları bulunmakta.

Binanın tasarımı bir origami heykel ve “gökyüzüne doğru yükselen bir yapı” olarak tasarlandı.

Açık yürüyüş yolları ve teraslar, halkın binanın dışını tırmanmasına ve çevredeki gelişime bakmasını sağlayan villalar, bir orman ve büyük bir göl kenarında bulunuyor. Üstte, şeffaf bir kubbe doğal ışığın iç mekana taşmasına izin verir ve yüzücülere gökyüzünün muazzam manzarasını sağlıyor.

Yapının camsı formu, yakınlardaki suyu yansıtmakta. Çevredeki manzara bu temayı şelaleler, sis, buhar ve su bitkilerinin varlığını sürdürüyor.

Rüzgarların yönü ve güneşin yolu kat planını mimarın isteği üzerine belirlenerek, Soğuk kuzeydoğu kış rüzgârlarından korunarak, ormana kadar yuvalanan su parkı, sıcak havalarda en serin esintileri almak için batıya doğru açılmaktadır.

120 hektar (297 dönüm) üzerinde geliştirilen bu jeotermal su ile ısıtılan tesis, 868 adet kır evi ve dairenin yanı sıra bir spa ve hamam dahil olmak üzere birçok eğlence olanağı sunmaktadır.

Kaynak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.