1. Anasayfa
  2. HABERLER

EGEC, Yıllık Jeotermal Pazar Raporunun 7. Basımını Yayınladı

EGEC, Yıllık Jeotermal Pazar Raporunun 7. Basımını Yayınladı
0

Brüksel, 19 Haziran 2018 – EGEC, Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi, yayımladığı yedinci EGEC Jeotermal Piyasası Raporu ile jeotermal sektöründe Avrupa da yıllık çalışma değerlendirme gelişimini değerlendirildi. Yayımlanan raporla son yıllarda jeotermal de görülen istikrarlı büyüme eğilimini doğruluyor.

Avrupa’da kurulu jeotermal elektrik kapasitesi, yılda 15 TWh’nin üzerinde üretim yapan 2,8 GWe’dir. Avrupa’da başta Türkiye’de, online olan yeni jeotermal elektrik kapasitesinin 330 MWe ile, yeni eklemeler oldukça önemli olan 2017 yılında açılmıştır 16’sı yeni toplamda 117 tesis bulunmaktadır.

Ayrıca, Isıtma için jeotermal enerji kullanımı da artıyor, yeni bölgesel ısıtma şebekeleri inşaatı ve ısıtma ihtiyaçlarını karşılamak için düşük maliyetli bir çözüm olarak jeotermal ısı tanımlayan yerel ve ulusal planlamalar yapılıyor. 2017 yılında 9 yeni tesis açılışı yapıldı. Fransa, Hollanda ve İtalya arasında 75 MWth üzerine ekledi. Her yıl açılacak olan yeni termal sayısı artış eğilimi, son yıllarda %10 yıllık ortalama büyüme oranı yakalamış durumda.

Bireysel jeotermal ısıtma sistemleri, sığ Jeotermal Enerji Piyasası tesisler, üretilen enerji kurulu gücü ve sayısı açısından sektörün en büyük segmentini oluşturuyor. Bireysel jeotermal ısıtma sistemleri veya jeotermal ısı pompaları, Avrupa’da ısıtma kapasitesi yaklaşık 2 milyon adet yüklü 20’den fazla GW temsil ediyor.

EGEC Genel Sekreteri Philippe Dumas,  yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı decarbonised bir yaklaşım ile “Jeotermal, yenilenebilir enerji tüketimi, sera gazı emisyonu enerji verimlilik artışı ve azaltılması açısından 2020 hedefleri yazıya ulaşmak için önemli bir enerji kaynağı olarak kabul ediliyor. Piyasa oyuncuları artık Avrupa’da daha fazla jeotermal piyasanın gelişimini görmek için sunulan yeni fırsatlara kucak açacak” dedi

2011Aralık tarihinden beri, EGEC Jeotermal Piyasası Raporu Avrupa’da tüm jeotermal sektörü yetkili bir bakış olarak görülebilir. Rapor operasyonu tüm büyük projeler geliştirilmekte detayları ve soruşturma altında, hem de pazar geliştirme analizi, düzenleyici ve kamu politikası, çevre, mali araçlar ve teşvikler, piyasa beklentisi ve anahtar oyuncular içerir. Bu yılki odak araştırma ekipmanlarıi Her edition da farklı jeotermal teknolojileri derinlemesine bir inceleme sunuyor.

Anahtar Bulgu rapor etti kamuya açıkiken tam rapor, tam destekleyen veri ve tablolar, sadece mevcut EGEC üyeleri. Daha fazla bilgi için, ziyaret edin www.egec.org.

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.