1. Anasayfa
  2. HABERLER

Mott MacDonald, Endonezya’nın Rantau Dedap Jeotermal Enerji Projesini İzliyor

Mott MacDonald, Endonezya’nın Rantau Dedap Jeotermal Enerji Projesini İzliyor
0

Mott MacDonald, Endonezya’nın Rantau Dedap Jeotermal Enerji Projesini İzliyor

Mott MacDonald, Güney Sumatra, Endonezya’daki 700 milyon dolarlık Rantau Dedap jeotermal enerji projesinin inşaatını izliyor. Danışmanlık, projedeki borç verenlerin bir konsorsiyumuna teknik, sosyal ve çevresel danışman olarak hareket etmekte ve daha önce programın finansal yakınlığa ulaşmasına yardımcı olmak için gerekli özeni göstermiş bulunmaktadır.

Endonezya, dünyadaki jeotermal rezervlerinin yaklaşık% 40’ını karşılayarak, artan elektrik talebini karşılamayı ve CO 2 emisyonlarını 2030 yılına kadar% 29 oranında azaltmaya yönelik taahhütlerini gerçekleştirmeyi amaçladığı için önemli bir kaynak haline getirmektedir . Ülkenin 29.000 MW’lık jeotermal olduğu tahmin edilmektedir. üretim potansiyeli.

98.4 MW Rantau Dedap projesi, Endonezya’da çift flaş teknolojisini kullanan ve tesisin verimliliğini artıran ikinci jeotermal projesi olacak. Operasyona geçtikten sonra, Rantau Dedap’ın 130.000 konutu çalıştırması, işler yaratması ve her yıl 400.000 ton CO 2 emisyonundan kaçınması bekleniyor.

Mott MacDonald’ın durum tespiti, projenin paydaşlarının teknik kabiliyetlerini değerlendirmeyi, inşaat yönetimi ve icralarını analiz etmeyi, tasarım değerlendirmesini gerçekleştirmeyi ve projenin planını, anlaşmaları ve finansal modeli, yanı sıra sosyal, çevresel ve izinleri gözden geçirmeyi içeriyordu. Tesisin inşaatı tamamlandıktan sonra, danışmanlık devreye alma ve operasyonel izleme hizmetleri sunacaktır.

Mott MacDonald’ın proje müdürü Tryfon Papalexandrou şunları söyledi: “Bu komisyon, borç verenler tarafından finanse edilen ve aynı zamanda finansal açıdan yakın bir zamanda başarılı olan Batı Sumatra’daki 640 milyon dolarlık Muara Laboh jeotermal enerji projesinde borç verenlerin teknik danışmanı olarak görevimizi sürdürüyor. Aynı zamanda, karmaşık jeotermal enerji projelerine finansal yakınlaşmaya yardımcı olma konusundaki yeteneklerimizi gösterirken, bu projede kullanılan küresel kaynakların koordinasyonu, proje yönetim yeteneklerimizin bir kanıtıdır. ”

Rantau Dedap jeotermal enerji projesinin 2021’de faaliyete geçmesi bekleniyor.

Kaynak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.