1. Anasayfa
  2. HABERLER

Yurt Madenciliği Geliştirme Vakfı Tarafından Hizmet Ödülleri Verilecek

Yurt Madenciliği Geliştirme Vakfı Tarafından Hizmet Ödülleri Verilecek
0

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, madenciliğimizin geliştirilmesine yönelik bilimsel araştırma, tez ve yayın yapanlarla, üstün hizmetleriyle madenciliğimizi ve Vakfımızı destekleyen ve ilerlemesini sağlayan kişi ve kuruluşlara veya üretim aşamasında teknolojik yenilik getiren, ürün niteliğini arttıran, maliyeti düşüren, çevre korumaya yönelik önlemler alan, pazar ve ihracat payını geliştiren kuruluşlara, maden, jeoloji, jeofizik ve cevher hazırlama  mühendislikleri alanlarında, ilişik “Ödül Yönetmeliği”kuralları çerçevesinde, Ödül vermektedir.

2014 yılında da, yönetmelik kuralları kapsamında yukarıda belirtilen alanlarda “Bilim”, “Tez”, “Teşvik”,  “Hizmet” ve “Üretim”ödülleri verilecektir.

2012 yılı ve sonrası yapılan bilimsel araştırma, tez ve yayınlar ile yukarıda belirtilen çalışmaları gerçekleştiren kişi ve kuruluşlar, ödül türünü belirterek bu ödüllere bizzat başvurabilirler veya başkalarını önerebilirler.

Bu amaçla yarışmaya katılacak “Tez” ve “Bilimsel” araştırma niteliğindeki eserler ile “Hizmet”, ve “Teşvik” Ödülleri adaylarına ilişkin gerekçeli ve ayrıntılı bilgilerin ve üretim ödülleri ile ilgili 2013 yılı üretim değerlerinin en geç 28 Kasım 2014 akşamına kadar Vakıf merkezine 4 kopya olarak teslim edilmesi veya posta ile ulaştırılması gerekmektedir. 

BİLİM ÖDÜLÜ                     : 7.000.-TL

TEZ ÖDÜLLERİ

Doktora Tezi                           : 4.000.-TL

Y.Lisans Tezi                          : 2.000.-TL

Bitirme Ödevi                         : 1.500.-TL

HİZMET ve TEŞVİK ÖDÜLÜ

Madalya, Plaket Verilecektir.

ÖNEMLİ NOT

BİLİM ve TEZ ÖDÜLLERİ’nde adayın öz geçmişini, eserini içeren dosya, 4 kopya olarak teslim edilecektir.

HİZMET ve TEŞVİK ÖDÜLLERİ’ nde adayın yaptığı yenilikleri, yatırımları ve hizmetleri içeren dosya önerenler veya aday tarafından hazırlanıp Vakfa teslim edilecektir.

Eksik ve yönetmeliğe aykırı başvurular geçersiz sayılacaktır.

DETAYLAR:

http://www.mta.gov.tr/v2.0/duyuru/duyurular/201406121457.pdf
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.