1. Anasayfa
  2. HABERLER

Yeni IGA (International Geothermal Association) Başkanı Sylvain Brogle İle Röportaj

Yeni IGA (International Geothermal Association) Başkanı  Sylvain Brogle İle Röportaj
0

International Geothermal Association yeni IGA başkanı Sylvain Brogle ile röportaj gerçekleştirdi.

IGA-Team: IGA’nın yeni başkanı olarak seçildiğiniz için tebrikler! Böylesine önemli bir zamanda bu liderlik rolünü üstlenmek nasıl bir duygu?

Bay Brogle: Teşekkürler. Yönetim kurulundaki meslektaşlarımın oybirliğiyle desteğini aldığım için alçakgönüllü ve onurluyum ve IGA’nın başkanı olarak liderlik pozisyonunu üstlenmeye hazırım. İş yaklaşımımızı uyarlamamız ve jeotermal enerji için küresel büyümeyi sağlama misyonumuzu gerçekleştirmemiz için gerçekten çok önemli bir zaman.

IGA Ekibi: Dünya, iklim değişikliği, dalgalanan enerji fiyatları ve pandeminin sosyoekonomik etkileri gibi zorluklarla karşı karşıya kalırken, bu sorunları nasıl ele almayı ve yenilenebilir enerji gelişimini hızlandırmayı planlıyorsunuz?

Bay Broglé: Enerji geçiş hedeflerini yakalamak için uluslararası çabalarımızı iki katına çıkarmalı ve yenilenebilir enerji geliştirme programı uygulamalarımızı hızlandırmalıyız. IGA’nın 2050 yılına kadar sıfır karbon hedefimize ulaşmada oynayacağı önemli bir rol var.

GA-Team: Yeni başkan olarak sahadaki çalışmaları güçlendirmek için planlarınız neler?

Bay Brogle: AB, LAC, Kuzey Amerika, APAC, Orta Doğu olmak üzere beş farklı bölgede güçlü bir yerel varlık oluşturmak için benimle ve İcra ekibiyle birlikte çalışacak beş Kurul Yöneticisini Başkan Yardımcısı olarak atadım. Ayrıca Çin ve Afrika için genel delegeler atadım.

IGA Ekibi: IGA’nın jeotermal enerji alanındaki uzmanlığını, otoritesini ve en iyi uygulamalarını nasıl tasavvur ediyorsunuz?

Bay Broglé: IGA’nın jeotermal ile ilgili tüm konularda uzmanlığı, yetkisi ve en iyi uygulamaları ve standartları ile tanınması gerekiyor. Bu nedenle, yönetim kurulu yöneticilerimiz özellikle aşağıdaki konu ve temalara katkıda bulunacaktır:

  • Jeotermal Enerji için Küresel İletişim ve Savunuculuk
  • Jeotermalin Finansmanı
  • Küresel jeotermal ve sürdürülebilirlik
  • Standartlar ve En İyi Uygulamalar (Kaynaklar, Teknoloji, Risk, Politika)
  • UNFC
  • Petrol ve Gaz İşbirliği / Küresel jeotermal uygulamalar
  • Öğrenme ve Gelişim: Küresel Bir Eğitim Müfredatı Oluşturmak

IGA Ekibi: IGA içindeki çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Bay Broglé: IGA’yı bütünsel olarak destekleyeceğim ve çeşitliliği, eşitliği ve katılımı geliştirmeyi teşvik edeceğim. Bu fırsat beni heyecanlandırıyor ve Lahey’deki Yönetici ekiple çalışmak için çok motive oldum. Gündemde yerim var ve misyonumu gerçekleştirmek, yerel ve uluslararası bilgi birikimine sahip güçlü bir grup oluşturma ve uluslararası hedeflerimizi ve küresel erişimimizi şekillendirme vaatlerini yerine getirmek için destekleyici araçlar var.

Kaynak: International Geothermal Association

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.