1. Anasayfa
  2. HABERLER

Buharkent’te bir ilk

Buharkent’te bir ilk
0

Buharkent Belediyesi, Başkan Mehmet Erol’un öncülüğünde hayata geçirdiği projelerle marka kentler arasına girmeyi başardı. Şehrin öz kaynağı jeotermalle ısınacak ilk şehir olarak tarihe geçmeye hazırlanan Buharkent’te Belediye Başkanı Erol, projeler hakkında bilgi verdi.


Şehri jeotermalle ısıtmaya hazırlandıklarını belirten Erol, “Jeotermal enerjinin en yoğun olduğu Aydın’da bir ilki başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yanı sıra termal seracılık konusunda çığır açacak projeler ile Aydın ili ilçeleri arasında ilk ve tek olarak jeotermal kaynakları üreticilerin ve tarım ürünleri pazarının hizmetine sunacak çalışmalarımız hızla devam ediyor. Buharkent de ısınma ve üretim planlamaları ilçenin öz kaynağı olan jeotermal kaynaklar üzerinden planlanıyor” ifadelerini kullandı.


Buharkent Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) ilçe ekonomisine katkı sağlayacağını, yeni yatırımlara da kapı aralayacağını vurgulayan Başkan Erol, “Hemşerilerimize kaliteli ve sağduyulu hizmet ediyor olmaktan mutlu oluyoruz. Doğalgaz büyük bir ayrıcalık olarak talep edildiği bir dönemde, jeotermalle ısınma projesi başlatarak daha uygun ve kaliteli olarak öz kaynağımız olan jeotermalle ısınma projesini bizleri heyecanlandırıyor. Bu Aydın şehrimizde bir ilk ve örnek olacak. Aynı zamanda tarım ürünleri üretimi için üreticilerimizin hizmetine de sunmak istediğimiz jeotermal kaynaklarla ilgili projelerimize ara vermeden devam ediyoruz. İlçemizin öz kaynağı olan Jeotermal enerjiden en çok Buharkentlilere kazandıracak olan çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek. Buharkent Organize Sanayi Bölgesi sadece Buharkent’e değil aynı zamanda şehrimize büyük katma değer kazandırıyor. İlçeler arasında ekonominin lokomotifi olacağına inandığımız Organize Sanayi Bölgemiz, tüm yatırımcıların yükselen değeri olacağından eminiz.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Manşet Aydın

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.