1. Anasayfa
  2. DÜNYA

TP Sakarya Açık Deniz Gaz Sahası için Sözleşme İmzaladı

TP Sakarya Açık Deniz Gaz Sahası için Sözleşme İmzaladı
TP Sakarya Açık Deniz Gaz Sahası Faz-1 Sözleşmesini İmzaladı
0

TP (Türkiye Petrolleri) tarafından Türkiye’nin en büyük gaz rezervi olan Sakarya gaz sahası için önemli bir sözleşme imzalandı. Sözleşme, bir konsorsiyumun parçası olarak Schlumberger ve Subsea 7’ye verildi.

Entegre proje kapsamında kuyu tamamlamaları, deniz altı üretim sistemleri (SPS), deniz altı göbekleri, yükselticiler, akış hatları (SURF) ve erken üretim tesisi (EPF) dahil olmak üzere kara üretimine yönelik yeraltı çözümlerini içerecektir.

Schlumberger, gaz işleme kapasitesine sahip erken üretim tesisinin, kuyu tamamlama kapsamını ve tasarımını, yapımını ve devreye alınmasını üstleniyor. SPS ve SURF kapsamı gereği, Schlumberger’in denizaltı teknolojileri, üretim ve işleme sistemleri bölümü olan OneSubsea ve Subsea 7 tarafından teslim edilecektir.

Schlumberger Üretim Sistemleri Başkanı Donald Ross;

“Schlumberger, yeraltından işleme tesisine çözümleri entegre etmek ve boru hattına hazır gaz sağlamak için benzersiz bir konuma sahiptir. Bu uçtan uca üretim çözümleri sözleşme ödülü, ilk gazın keşfini hızlandırma ve Sakarya açık deniz gaz sahasında TP için değer yaratma yeteneğimize duyduğumuz güveni gösteriyor. Açık iş birliği yoluyla ve yenilikçi üretim çözümlerinden yararlanarak Schlumberger, yerel içerik değeri yaratmayı teşvik edecek ve Türkiye’nin enerji sektörünü desteklemeye kararlıdır.” dedi

Sakarya’da yer alacak proje Türkiye’de şimdiye kadar keşfedilen en büyük gaz rezervini temsil edecek

Kaynak: Linkedin

Sakarya Seracılık Mükemmeliyet Merkezi için ihaleye çıkılıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.