1. Anasayfa
  2. HABERLER

Dünya Jeotermal Kongresi 2021 Online Olarak Düzenleniyor

Dünya Jeotermal Kongresi 2021 Online Olarak Düzenleniyor
0

Dünya Jeotermal Kongresi, 30 Mart – 27 Ekim 2021 tarihleri arasında Reykjavik, İzlanda’da online olarak yapılıyor.

Dünyanın dört bir yanından yaklaşık 3.000 katılımcı bekleyen Dünya Jeotermal Kongresi (WGC), heyecan verici bir program, teknik oturumlar, bir ticaret fuarı, yan etkinlikler, geziler ve jeotermal enerjinin sunduğu her şey hakkında tartışmalar içerecek.

Dünyaya jeotermal enerji kullanımının birçok unsurunu gösterme fırsatları, endüstrinin daha temiz ve sürdürülebilir bir enerji geleceği için sunması gereken önemli rolü vurgulamasını sağlayacaktır.

2020 Dünya Jeotermal Kongresi‘nin ertelenmesinden sonra, WGC Organizasyon Komitesi, mali destekçileri ve ortakları ile beraber Mayıs 2021’de bir kongre yapılmasını planladı.

Organizasyon Komitesi WGC’yi pandemi şartlarına uyarlarken, kongrenin dünya standartlarında bir etkinlik ve kongrede jeotermal enerjinin ön planda olacağını garanti etti.

Dünya Jeotermal Kongresi 2020+1, 2.000’den fazla makaleye sahip ve izleyicilere ilgili yazarları ve sunucuları ile etkileşime geçme imkanı veren aylık sanal bir etkinlik.

WGC 2020+1‘in öne çıkan özelliği, 24-27 Ekim 2021’de İzlanda’nın Reykjavik kentindeki Harpa Konferans Merkezinde yapılacak üç günlük yerinde/hibrit bir konferans olması.

Kongre 30 Mart’tan Ekim’e Kadar Sürecek

2020’de Reykjavik’te bir jeotermal hafta olarak planlanan etkinlik, 30 Mart’taki sanal açılıştan Ekim 2021’in sonuna kadar uzanan jeotermal bir dönem olacak.

Konferanstaki sanal etkinliklerin odak noktası, jeotermal keşif ve kullanım, sektörde meydana gelen tüm önemli şeyler hakkında geçmiş yıllarda yazılmış yaklaşık 2.000 makaleyi tanıtmak ve belki de daha önemlisi tartışmak olacaktır. Odaklanılan konulardan birkaçı ise yer bilimleri, teknoloji, çevresel etki, iş geliştirme, lisanslama ve planlama.

Kayıtlı katılımcılar tüm sunumlara, yayınlarına ve ilgili tartışmalara erişebilecek.

Dünya Jeotermal Kongresi, jeotermal sektörüne, liderlerine ve bugün jeotermalin iş ortamına odaklanacak. Kongrenin teknik programı, çoğunlukla sanal görüşmelere odaklanacak.
Bu yenilikçi yaklaşımla, kayıtlı katılımcıların başlangıçta planlanan konferans kurulumundan çok daha fazlasını elde edecekleri düşünülüyor. Bu nedenle, WGC 2020+1 katılımcılarına dünya standartlarında bir jeotermal konferans sunarken aynı zamanda İzlanda’nın jeotermal kalkınmaya yaptığı katkıları da vurgulamaktadır.

Kaynak: WGC 2020

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.