1. Anasayfa
  2. JEOTERMAL SERA

Balıkesir Gönen’de Jeotermal sera yatırımları arttırılacak

Balıkesir Gönen’de Jeotermal sera yatırımları arttırılacak
0

Jeotermal enerjinin doğrudan kullanımına güzel bir örnek olan Gönen ilçesinde yeni projeler hedefleniyor. Hali hazırda 17 kuyu ile şehir ısıtması yapılan ilçede jeotermal seracılığında geliştirilmesi amaçlanıyor.

Gönen’de jeotermal enerji kaynaklarıyla ısıtılacak modern teknolojik sera yatırımların arttırılmasına yönelik Balıkesir Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda ana gündem Balıkesir tarım ve hayvancılığının önemli merkezlerinden biri olan Gönen’de , çeltik üretiminde olduğu gibi jeotermal serada da söz sahibi olmak.

Teknolojik seralar yaygınlaştırılacak

Çağın gelişen teknolojileri ile projeleri birleştirerek bölge tarım ve hayvancılığına katma değer sağlamak amacıyla İl Müdürlüğünde hazırlanan projelerin uygulanması yolunda yeni bir adım atıldı.

Balıkesir Tarım ve Orman İl Müdürü Erkan Alkan başkanlığında, Gönen Kaymakamı Arslan Yurt, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Serkan Akça, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü Murat Kar, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Hasan İskender, Ziraat Bankası Bölge Müdürü Kahraman Turcan ve Gönen Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mutlu’nun katılımıyla Gönen’de uygulanacak jeotermal sera projeleri değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde düzenlenen değerlendirme toplantısında Gönen’de jeotermal sera projelerinin uygulanması yönünde bir adım daha atıldı. Tüm tarafların tam destek verdiği toplantıda jeotermal sera projeleri için güç birliği sağlandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.