1. Anasayfa
  2. HABERLER

Bora Şekip Güray, IICEC (İstanbul Uluslararasi Enerji ve İklim Merkezi) Direktörlüğü’ne Atandı

Bora Şekip Güray, IICEC (İstanbul Uluslararasi Enerji ve İklim Merkezi) Direktörlüğü’ne Atandı
0

İki yılı aşkın süre ile IICEC Araştırma Direktörlüğü görevini sürdüren Bora Şekip GÜRAY, Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi Direktörlüğüne atandı.

1997 yılında Hacettepe Üniversitesi Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü’nden birincilik ile mezun olan Bora Şekip Güray, Yüksek Lisans derecesini yine aynı bölümde Nükleer Reaktör Dinamiği, Simülasyonu ve Yapay Zeka Uygulamaları konulu yüksek lisans tezini 2001’de tamamladı.

ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü Doktora programında enerji odaklı yeterlilik çalışmalarını 2003 yılında tamamlayarak, enerji, termodinamik ve sürdürülebilirlik odaklı akademik çalışmalara çok büyük katkılar sağladı.

Bora Şekip Güray, IICEC Araştırma Direktörlüğü görevinden önce enerji alanında kamu ve özel sektörden farklı kurumlarda, enerji planlaması ve piyasa işleyişi, enerji politika ve stratejilerinin belirlenmesi ve uygulanması, enerji sektörü yatırımları, varlık yönetimi gibi çeşitli alanlarda çalıştı ve enerjide bölgesel ve uluslararası işbirliklerine yönelik projelerde de görev aldı. Güray, IICEC’te Araştırma Direktörü olarak görev yaptığı dönemde de enerji alanında birçok araştırma raporunun üretilmesi, farklı araştırma projelerinin geliştirilmesi ve enerji sektöründe kamu-sanayi-akademi paydaşlarıyla işbirliğinin güçlendirilmesi çalışmaları ile hem IICEC araştırmalarının ve bilinirliğinin artırılması hem de enerji sektöründe yürütülen araştırmaların gelişimine katkı sağladı. Sabancı Üniversitesi IICEC, bölgedeki en seçkin üniversitelerden biri altında konumlandırılmış bir merkez olarak, enerji politikaları üzerine bağımsız araştırmalar yoluyla kamu-sanayi-akademi başarı üçgeni içerisinde daha verimli, güvenli, rekabetçi ve sürdürülebilir enerji geleceği fırsatlarına katkı sağlıyor.  IICEC, enerji ve iklim alanlarında önemli paydaşları bir araya getiren seçkin bir platform sağlıyor ve sürdürülebilir enerji geleceğine yönelik fikir alışverişini, işbirliklerini ve gelişimi teşvik ediyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.