1. Anasayfa
  2. YATIRIM

ABD, Üç Jeotermal Araştırma Projesine 450.000 $ Destek Verdi

ABD, Üç Jeotermal Araştırma Projesine 450.000 $ Destek Verdi
0

ABD Enerji Bakanlığı (DOE) , Teknoloji Geçiş Ofisi (OTT) Teknoloji Ticarileştirme Fonu (TCF) tarafından desteklenen 77 projeye 24 milyon $ ‘dan fazla finansman sağladığını duyurdu . Özel sektörden gelen fonların birlikte, bu projeler gelecek vaat eden enerji teknolojilerinin ticarileştirilmesini geliştirecek ve DOE’nin Ulusal Laboratuvarları ile özel sektör şirketleri arasındaki bu teknolojileri pazara yaymak için ortaklıkları güçleneceği belirtildi.

Verilen jeotermal enerji projeleri:

  • Argonne Ulusal Laboratuvarı : Güvenilirliği Artırmak İçin Ultra Hızlı ve Kalın Jeotermal Muhafaza Borçlanması, 150.000 $. Kontrollü Termal Kaynaklar A.Ş., El Centro, Çalış.
  • Idaho Ulusal Laboratuvarı : Jeotermal Rezervuarlarda Termal Olarak Reaktif İzleyici Testlerinin Analizi için Bilgisayar Programları , 150.000 $. Jeotermal Bilimsel A.Ş., Tustin, Kaliforniya Ulusal Yenilenebilir Enerji Laboratuvarı, Denver, Colo. Ormat Inc., Reno, Nev.
  • Pasifik Kuzeybatı Ulusal Laboratuvarı : Yeni Zelanda’daki Jeotermal Brin’lerden Manyetik Çekirdek Kabuk Nanoparçacık Ekstraksiyon Teknolojisinin Sezyum ve Antimon Giderimine Uzatılması , 150.000 $. GEO40 Limited, Taupo, Yeni Zelanda

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.