1. Anasayfa
  2. HABERLER

Japonya Wasabizawa Jeotermal Santrali Ticari Faaliyetine Başladı

Japonya Wasabizawa Jeotermal Santrali Ticari Faaliyetine Başladı
0

Yuzawa Jeotermal Elektrik Üretim Şirketi ile ortaklaşa kurulan Mitsubishi Elektrik Enerjisi Geliştirme Co, Ltd,  Malzeme Şirketi ve Mitsubishi Gaz Kimya Şirketi tarafından 2015 yılı Mayıs ayından beri inşaat çalışmaları devam eden santralin bu tarihten beri Wasabizawa Jeotermal Elektrik Santrali inşaat çalışmalarını desteklemektedir. 

Japonya’nın Akita ili, Yuzawa kentinde ki jeotermal kaynakları kullanarak elektrik üreten bu tesis 46.199kW kapasiteye sahip. Japonya da son 23 yılda 10.000kW’ın üzerinde büyük ölçekli bir jeotermal santralin yeni işletimi görülmemişti.

Japonya Petrol, Gaz ve Metaller Ulusal Şirketi, Jeotermal kaynak geliştirme fonu tarafından bu proje desteklenmektedir. Ayrıca bir borç garanti projesi uygulamaktadır.

Yuzawa Jeotermal Elektrik Üretim Şirketi Wasabizawa Jeotermal Santralinin istikrarlı bir şekilde işletilmesi yoluyla yenilenebilir enerjinin daha fazla kullanılmasına katkıda bulunacaktır.

Kaynak   https://www.marketscreener.com/ELECTRIC-POWER-DEVELOPMEN-6497232/news/Electric-Power-Development-Co-Notice-on-Commencement-of-Commercial-Operation-of-Wasabizawa-Geother-28627085/

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.