1. Anasayfa
  2. ETKİNLİK

WinG Türkiye 3. Olağan Toplantısını Kapadokya’da Gerçekleştirdi

WinG Türkiye 3. Olağan Toplantısını Kapadokya’da Gerçekleştirdi
0

WinG Türkiye’nin Üçüncü Olağan Toplantısı 27-28 Nisan 2019 Tarihlerinde Kapadokya’da Yapıldı.

Jeotermal enerji sektöründe çalışan kadınların ilerlemesini, profesyonel gelişimini ve eğitimini destekleyen WinG Türkiye (Women in Geothermal/Jeotermalde Kadınlar), üçüncü olağan değerlendirme toplantısını İndigo Jeotermal, Kurita ve Seequent firmalarının değerli katkılarıyla 27-28 Nisan 2019 tarihlerinde Museum Otel’in ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

27 Nisan Cumartesi günü başlayan etkinlikte, öncelikle İndigo Şirketler Grubu’ndan İndigo Jeotermal ve Museum Otel’i temsilen Ömer TOSUN’a, Kurita Türkiye Kimya A.Ş.’den Zeynep YAVUZTÜRK’e ve Seequent yazılım firmasından Clare BAXTER’e teşekkür plaketleri sunuldu. Ülke elçisi Umut DESTEGÜL SOLAROĞLU’nun konuşmasıyla devam eden organizasyonda, Ayşegül TURAN tarafından ‘kariyer adımları ve tecrübe paylaşımı’ sunumlarının ilki gerçekleştirildi. Seequent firmasının teknik desteğiyle canlı olarak internet üzerinden de yayınlanan sunumda, üyemizin jeotermal enerji sektöründe edindiği tecrübenin yanı sıra akademik kariyeri, Avrupa’da yürütülen jeotermal enerji projeleri ve burs/hibe olanaklarından da bahsedildi. Programın ilk günü, Clare Baxter’ın yaptığı üç boyutlu jeotermal rezervuar modelleme yazılımlarından Leapfrog Geothermal’in tanıtımı ile sona erdi.

WinG Türkiye 3. olağan toplantısında gerçekleştirilen ödül töreninden bir kare.
2017-2018 faaliyet yılının değerlendirildiği oturum ile başlayan ikinci günde, yeni hedeflerin yanı sıra İzlanda’da 24-30 Nisan 2020 tarihlerinde yapılacak Dünya Jeotermal Kongresi için görev dağılımı ve konferans destek seçenekleri de görüşüldü. Kurita Kimya A.Ş.’den Uğur KAYMAKÇI, yaptığı sunumda, su şartlandırma teknolojileri alanındaki son gelişmelerle beraber Ege bölgesinde jeotermal elektrik santrallerinde karşılaştıkları akışkan sorunlarına yönelik geliştirdikleri çözümlerden devbahsetti. İndigo Jeotermal’den Derya ALACA’nın ruhsat sahalarında yaptıkları teknik çalışmaları paylaştığı sunumu, üyelerin ruhsat alanına gerçekleştirdikleri saha gezisi izledi. Etkinlik Kapadokya vadilerine yapılan gezi ile son buldu.

WinG Türkiye ekibi, son yıllarda Ege bölgesinden sonra en dikkat çekici jeotermal kaynak keşiflerinin yapıldığı Kapadokya bölgesinde bir araya geldi.

2030 Birleşmiş Milletler kalkınma hedeflerinden beşincisi olan “cinsiyet eşitliği” ortak hedefi ile bir araya gelinen etkinlikte, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye Kalkınma Bankası, özel sektör çalışanlarını ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği ve Jeofizik Mühendisliği bölümleri 4. Sınıf öğrencilerini de içeren zengin katılımcı profili dikkat çekti.

WinG Türkiye üçüncü yıllık değerlendirme toplantısına, aralarında bakanlık, akademi ve özel sektör çalışanlarının da bulunduğu otuz üye katıldı.
2016 yılı Ekim ayında Kuşadası’nda yapılan ilk toplantıyla Türkiye jeotermal enerji sektöründe çalışan kadınların profesyonel gelişimine ve görünürlüğüne katkıda bulunmak üzere yola çıkan WinG Türkiye, geçtiğimiz üç yıl içerisinde sayısı 200’ü aşan üyesiyle ulusal ve uluslararası birçok etkinlikte yer aldı.
2019-2020 faaliyet yılı hedefleri arasında teknoloji günleri düzenlemek, üniversitelerde düzenlenecek seminer ve kariyer günlerine katılmaya devam etmek, webinar serileri ile daha çok insana ulaşmak olan WinG Türkiye’ye, üye olmak, geri bildirimde bulunmak veya destek olmak isterseniz, aşağıdaki adreslerden toplulukla iletişime geçebilirsiniz.
WinG İletişim Adresleri:
WinG Türkiye elçisi e-posta adresi: [email protected]
WinG uluslararası internet sitesi: https://wing.wildapricot.org/
WinG sosyal medya adresi: https://www.facebook.com/groups/womeningeothermal/

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.