1. Anasayfa
  2. HABERLER

Japonya’da Hızlı Trenler İçin Jeotermal Enerji Kullanılmaya Başlandı

Japonya’da Hızlı Trenler İçin Jeotermal Enerji Kullanılmaya Başlandı
0

Tokyo, (Jiji Press) – Tokyo’daki Setagaya tren hattı, Tohoku Electric Power Co tarafından sağlanan yenilenebilir enerji kaynaklarından olan jeotermal enerji ile tamamen yenilenebilir elektrik ile çalışan bir trenin sürüşlerine başlandı.

4 istasyondan 189 MW jeotermal enerji kapasitesine sahip olan şirket, “bu tamamen yenilenebilir enerjiye dayanan Japonya’daki ilk kentsel tren hizmeti” olduğunu belirtti.

Setagaya Hattı şimdi Tohoku Electric Power Co. <9506> grubu tarafından sağlanan tren, jeotermal ve hidrolik güç ile çalışıyor.

Tokyo, tren hizmet servisinin tamamının daha yüksek bir elektrik hızında olmasına rağmen, yenilenebilir enerji kullanabilmesi için, tren operasyonları için gerekenden daha fazla yenilenebilir enerji almak üzere bir anlaşma yaptı.

Tokyo merkezindeki Sangenjaya’yı Shimotakaido ile birleştiren 5 kilometrelik Setagaya Hattı, Mart 2018’de günlük ortalama 115.000 yolcu tarafından kullanıldı.

Kaynak;

https://www.nippon.com/en/news/yjj2019032500565/train-service-in-tokyo-powered-fully-by-renewable-energy.html

Kaynak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.