1. Anasayfa
  2. HABERLER

Kenya Enerji Bakanı, Türk Jeotermal Şirketlerini Davet Etti

Kenya Enerji Bakanı, Türk Jeotermal Şirketlerini Davet Etti
0

Türkiye’nin jeotermal birikimi Kenya’nın hizmetinde

Jeotermalde büyük potansiyeli bulunan ve önümüzdeki dönemde 5.000 MW’lik enerji yatırımı planlayan Kenya’dan Türk şirketlerine davet var… Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği (JESDER) Yönetim Kurulu Başkanı Ali KINDAP’ın, Kenya Enerji Bakanı Joseph Njoroge ile gerçekleştirdiği görüşmede, iki ülke arasındaki işbirliği imkanları masaya yatırıldı.

15 Kasım, Nairobi,

Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği (JESDER) Yönetim Kurulu Başkanı Ali KINDAP, Kenya’nın başkenti Nairobi’de, Kenya Enerji Bakanı Kenya Enerji Bakanı Joseph Njoroge’yi ziyaret ederek bir görüşme gerçekleştirdi. Kındap ile Njoroge’nin görüşmesinde, iki ülke arasında jeotermalde işbirliği imkanları değerlendirildi. Jeotermalde büyük potansiyeli bulunan Kenya, önümüzdeki dönemde geniş ölçekli enerji yatırımları yapmayı planlıyor. JESDER Başkanı Ali KINDAP, görüşmeyle ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı:

“Afrika’nın politik açıdan stabil, kanun ve yönetmelikler yönünden de oturmuş ülkelerinden biri olan Kenya, önümüzdeki 10 yıl içinde 5000 MW enerji yatırımı planlanmakta ve bu kapasitenin önemli kısmının yenilenebilir enerji olması düşünülmektedir.

Ali KİNDAP, “Kenya özellikle jeotermal enerji potansiyeli açısından dünyanın sayılı ülkelerinden biridir. Kenya’da çeşitli temaslar gerçekleştirerek pek çok yerel otorite ve firma ile görüşme imkanı bulduk. Bu bağlamda Enerji Bakan Yardımcısı da bizleri kabul etti. Kendilerine Türk şirketlerinin tecrübe ve yeteneklerini anlatan bir sunum yaptık. Son derece olumlu geçen görüşmede, Sn. Bakan Yardımcısı Türk şirketlerini Kenya’da görmekten mutluluk duyacağını ve her türlü desteği sağlayacaklarını ifade etti.” şeklinde konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.