1. Anasayfa
  2. HABERLER

Endonezya’nın Jeotermal Enerjisinin % 61’i Batı Java’da Üretiliyor

Endonezya’nın Jeotermal Enerjisinin % 61’i Batı Java’da Üretiliyor
0

Endonezya Enerji ve Maden Kaynakları Bakanlığı ve jeotermal direktörü Ida Nuryatin, Cuma günü yaptığı açıklamada, Batı Java’daki jeotermal enerji sektöründen toplam vergi dışı gelirlerin bu yıl 1,1 trilyon Rupi’ye (72.86 milyon $) ulaştığını söyledi.

Ida Nuryatin, toplam gelirin %80’inin Batı Java yönetimi ve %20’sinin merkezi hükümet için olduğunu söyledi.

West Java, 1948 MW ulusal jeotermal enerji üretiminin yüzde 61’ini diğer bir deyişle 1.194 megawatt’ını (MW) üretiyor.

“West Java’da diğer bölgelere kıyasla çok fazla jeotermal enerji potansiyeli var. West Java’da yedi jeotermal enerji santralimiz var ”dedi. Santrallerin Kamojang, Salak, Darajat, Wayang Windu, Patuha, Karaha ve Cibuni’de olduğunu da ekledi.

Ön üretim aşamasında olan Cibuni’deki akımın, akışa geçtiğinde 30 MW kurulu güce sahip olacağını açıkladı.

377 MW kurulu güce sahip olan Salak elektrik santrali, Eylül sonu itibarıyla gayri safi hasılatta 237,8 milyar Rp’ye, 208,8 milyar Rp’lik yıl sonu hedefinin ise yüzde 114’üne katkı sağladı.

Garut Regent Rudi Gunawan, yönetiminin Kamojang santralinin varlığından yararlandığını, “Kamojang enerji santralinin işletmesinden aldığımız fonlar, halkımızın refahını iyileştirmek ve rehabilite etmek için yararlıdır” dedi. (BBN)

 

 Kaynak  

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.