1. Anasayfa
  2. FİRMA

EWE Enerji, Kızlar Futbol Takımına Gönüllü Oldu

EWE Enerji, Kızlar Futbol Takımına Gönüllü Oldu
0

EWE Enerji, sosyo – ekonomik açıdan dezavantajlı kız çocuklarının, “yapamazsın” diye kodlanan kalıp yargılarının kırılması ve özgüvenli bireylere dönüşmesi için düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek kız çocuklarına özel tasarlanmış futbol yaz okulunda gönüllü olarak yer aldı. Proje kapsamında, atölye çalışmalarından top toplamaya çeşitli görevler üstlenen EWE Enerji ekibi hem çocuklara destek olmanın hem de onlarla birlikte eğlenceli bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadı.

EWE Enerji, Türkiye’nin alanında en yüksek katılımla gerçekleşen ve gelenekselleşmiş ilk özel kadınlar futbol turnuvası Kızlar Sahada bünyesinde kız çocuklarına destek veren Kızlar Sahada Akademi’ye, çalışanlarıyla birlikte gönüllü destek verdi.

Sosyo – ekonomik açıdan dezavantajlı kız çocuklarının özgüvenli bireyler olarak yetiştirmesi adına düzenlenen etkinlik için sahaya çıkan EWE Enerji çalışanları, karşılama, top toplama, fotoğrafçılık gibi çeşitli görevler üstlendi.

Yaratıcı drama, sporcu beslenmesi, takım olma, iletişim, toplumsal cinsiyet atölyesi gibi çalışmalara katılan çocuklarla birlikte gün boyu vakit geçiren EWE Enerji çalışanları, bu anlamlı oluşumun her geçen yıl daha da büyümesinin kız çocukları adına çok önemli olduğunu dile getirdi.

Kızlar, “yapamazsın” denileni yapıyor!

2013 yılından bu yana devam eden Kızlar Sahada, her yaştan kadınlar ve kız çocuklarına “yapamazsın” denilerek kodlanan toplumsal cinsiyet yargılarını kırmak için futbolu araç olarak kullanıyor. Türkiye’nin ilk ve tek sadece kız çocuklarına özel tasarlanmış futbol okulunda ve düzenlenen etkinliklerde, kızlar takım ruhunu ve liderlik etme deneyimini yaşıyor.

Dünyadan ve Türkiye’den uzman eğitmenlerle geliştirilen kapsamlı içerik, Street Football World Eğitmeni Saiid Saliba ile futbolda liderlik, BJK Kadın A Takımı Antrenörü Mutlucan Zavotçu ve A Takım Oyuncusu Jessica O’Rourke Çarmıklı ile futbol becerileri, BKM oyuncuları ile tanışma, Prof. Dr. Canan Koca Arıtan ve Doç. Dr. Itır Erhart danışmanlığında Kızlar Sahada’ya özel geliştirilen yetkinlik geliştirme atölyeleri gibi çalışmaları kapsıyor.

EWE Turkey Holding Hakkında:

Almanya’nın en büyük enerji şirketlerinden biri olan EWE AG, 2007 yılında girdiği Türkiye pazarındaki faaliyetlerini yüzde 100 iştiraki olduğu EWE Turkey Holding çatısı altında sürdürmektedir. EWE Turkey Holding, Türkiye’nin üçüncü büyük doğal gaz dağıtım şirketi Bursagaz’ın ve Kayseri’deki bölgesel doğal gaz dağıtım şirketi Kayserigaz’ın çoğunluk hissedarıdır.

EWE, Türkiye’de özel doğal gaz toptan satış şirketleri arasında lider konumunda olan EWE Enerji ile birlikte ülke genelinde serbest tüketicilere doğal gaz ve elektrik tedariği hizmetleri sunmaktadır. EWE Turkey Holding’in diğer bir iştiraki olan ve 2012 yılında faaliyetlerine başlayan Enervis ise;

enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji alanlarında ölçüm, etüt, danışmanlık, proje, uygulama ve eğitim hizmetleri konularında faaliyet göstermektedir. EWE Turkey Holding, 2016 yılı başında bireysel ve kurumsal müşterilerine internet, telefon ve bulut hizmeti sunarak 200.000’i aşkın abonesine hizmet veren Millenicom’u satın alarak telekomünikasyon pazarında da faaliyet göstermeye başlamıştır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.