1. Anasayfa
  2. HABERLER

Marcia, Jeotermal Elmas ve Altın Kadar Değerli

Marcia, Jeotermal Elmas ve Altın Kadar Değerli
0

DEEP Geothermal’in kurucu ortağı olan Kanada’nın Çığır Açan Jeotermal Projesini Yöneten Kirsten Marcia,  kariyerinin zirvesinde bulunuyor.  Şirketin başkanı ve CEO’su olarak, ilk projesinin geleceği için emin adımlarla ilerliyor.

Jeotermal Elmas veya Altından Farklı Değil

Kanada’nın Estevan, Saskatchewan’ın yakınında yer alan DEEP Geothermal projesi, Williston Havzası’nın dibinde 3,000 metreden fazla derin sıcak bir tortul akifer (HSA). DEEP ve SaskPower, Mayıs 2017’de projeyi ilerletmeyi taahhüt eden bir Güç Satın Alma Anlaşması (PPA) imzaladı.

DEEP Geothermal’in ayrıca uzun vadeli projeleri içerisinde, SaskPower’ın yenilenebilir enerji talebini karşılamak için 200 megavatlık jeotermal enerji üretim tesisi kurmakta var.

Marcia, “Eyalette sahip oldukları dünya çapındaki sondaj uzmanlığı ile iyi bir şekilde değerlendirdiklerini” söyledi. Jeotermal projelerin ilerlemesini, geleneksel madencilik projelerine benzer bir zaman çizelgesi ile izlediklerini ayrıca Jeotermal Enerjinin “Elmas veya altından farklı olmadığını, bu yenilenebilir kaynağa değerli maden şekilde yaklaştıklarını ” belirtti.

DEEP, projeyi ilerletmek için mümkün olan her yerde yerel teknoloji ve yerel uzmanlıkları kullanıyor.

Marcia her zaman jeoloji ile ilgilendiğini, “Jeoloji hakkında ilginç bulduğum şey, bilimin karışımıdır, Kimya, fizik ve biyolojinin bir bileşimi.” Olduğunu belirtti.

Marcia, yeteneklerini DEEP’in yeni projesine sorunsuz bir şekilde aktarıyor. “Jeotermali Isı madenciliği olarak düşünün, bu yüzden daha önce üzerinde çalıştığım madencilik projelerinin büyük bir uzantısı değil” dedi. “Deneyimimi yenilenebilir bir projeye uygulamak için harika bir fırsat olduğunu düşündüm. Hayatımın tam zamanında geldi. ” dedi.

Saskatchewan’da yenilenebilir enerji

Yenilenebilir kaynaklar şu anda Saskatchewan’ın odak noktası. Eğer eyalet 2030 yılına kadar yüzde 50 yenilenebilir enerji hedeflerini karşılayacaksa, yenilenebilir enerjinin aralıklı gücünü desteklemek için temel yük gücüne sahip bir kaynağa ihtiyaç duyuyor.

Marcia, “Herkesin bu projeden heyecan duyduğunu düşünüyorum” dedi. “Jeotermal, temel yük gücü sağlayan tek yenilenebilir enerji olma özelliğini içerisinde barındırıyor.”

Marcia, Çevre dostu, harika bir kaynak olan jeotermal enerjiyi DEEP’in Saskatchewan eyaletinde bu projeyi geliştirmek için şanslı olduğunu söyledi.

Birçok cephede bir ilk

Yaklaşık bir yıl önce, DEEP Kanada’nın ilk jeotermal PPA’sını aldı. Bu, proje için çok önemliydi, çünkü tesisin inşasına geçtiklerinde, herhangi bir kurumsal borç veren müşteriye sahip olmaları gerekmekteydi.

Proje için bir sonraki adımlar, ilk iki üretim ve enjeksiyon kuyu sondajı ve bunların tamamlanması olacak. İnşaat 1,5 yıl daha sürecek. Bu, banka için gereklilikleri yerine getirmek için kaynak varsayımlarını düzeltmelerine imkan verecektir. Daha sonra, tasarım çalışmasının son aşamalarını tamamlayabilir ve yapım aşamasına geçebilirler. Banka fizibilite çalışmasını tamamlamak yaklaşık bir yıl daha sürmesi öngörülüyor.

DEEP Geothermal’in ilk projesi benzersiz zorluklar yaratıyor. Marcia, “Bunu ilk kez yapmak bir meydan okuma, fakat tüm ülke için büyük bir ödül, yepyeni bir yenilenebilir enerji seçeneği geliştiriyoruz.” Dedi. “Bunun ödülü bariyerlerin kırılması ve umarım Kanada’da jeotermal enerji projelerini göreceğimizdir. Bir noktada sadece bunu yapmak DERİN olmayacak. Kanada’daki diğer projelere de destek veriyoruz. ”

Marcia, Azmimiz zorlu sanayiyi ileriye taşıyacaktır. Öncelikle Kanada’nın ilk jeotermal enerji üretim tesisini geliştirmek için ilerlemeye devam etmek için engelleri aşıyoruz, dedi.

 

Kaynak

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.