1. Anasayfa
  2. HABERLER

Karlsruhe’deki Jeotermal Araştırmaları, En Yüksek Notla Onurlandırıldı

Karlsruhe’deki Jeotermal Araştırmaları, En Yüksek Notla Onurlandırıldı
0

Alman Araştırma Merkezleri Birliği, Karlsruhe’deki Jeotermal Araştırmalarını En Yüksek Notla Onurlandırıldı

Mart 2018’de, uluslararası bir eleştirmen paneli, Helmholtz Alman Araştırma Merkezleri Birliği adına KIT Araştırma Birimi “Jeotermal Enerji” yi değerlendirdi ve Jeotermal enerji sistemleri konusunu üst sınıf olarak derecelendirmiştir.

Mart 2018’de, Helmholtz Alman Araştırma Merkezleri Birliği’nin “Enerji” araştırma alanının değerlendirilmesi, Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü’nde gerçekleşti. Bir hafta içinde, uluslararası uzmanlar paneli, 2013-2017 döneminde KIT’in enerji araştırmalarının bilimsel faaliyetlerini ayrıntılı olarak değerlendirdi. “Jeotermal Enerji Sistemleri” konulu sözcü Profesör Thomas Kohl’un etrafındaki bilim adamları için çok sevindirici, en yüksek notu “üstün” notu ile değerlendirdi.

Hakemler, rezervuar mühendisliği, rezerv karakterizasyonundaki nanoteknolojiden korozyona ve malzemelere çok disiplinli bir yaklaşımla temel ve uygulamalı araştırmaları birleştiren dinamik ekibin yüksek kaliteli araştırma konularını övdü. Endüstri ile yakın işbirliği, mevcut sorunları ele almayı ve problem odaklı çözümler sunmayı mümkün kılmaktadır.

KIT’deki jeotermal araştırmanın farklı uzmanlığı, uygulamalı jeoloji biliminden enerji santrali teknolojisine kadar uzanır ve mikro ölçeğinden rezervuar ölçeğine fenomenleri araştırır. Halkla diyaloğu güvenilir bir şekilde yürütmek ve genel şartlar ve fırsatlar hakkında bilgi vermek için bütünsel bir yaklaşım takip edilir. KIT’in bilim adamları, İzlanda’daki (DEEPEGS) ve Meksika’daki (GEMex) iki Avrupa Horizon 2020 projesinde yer almakta ve aynı zamanda Şili’deki başlıca bilimsel jeotermal projesinde de işbirliği yapmaktadır.

KIT’deki jeotermal araştırmalar, diğer (ulusal) araştırma enstitüleri ile birlikte önde gelen bir konumdadır ve bu bilim adamlarıyla birlikte, jeotermal enerjinin ısı ve elektrik üretimi için temel yüklenebilir, CO 2- içermeyen bir teknoloji olarak uygulanması için çözümler üzerinde çalışır . Bu konular, Alman Federal Hükümeti’nin iklim koruma hedefleri açısından özellikle ilgi çekicidir. Almanya’daki CO 2 emisyonları 2050 yılında en az% 80 azaltılmalıdır.

Bu bağlamda, jeotermal yüksek sıcaklık depolama sistemleri ve ısı üretimi ile uğraşan KIT gelecek modeli projeleri de CO önlemek amacıyla, planlanan 2 orta vadede emisyon ve Alman ve Avrupa enerji sisteminin dekarbonizasyon katkıda bulunmak.

Kaynak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.