1. Anasayfa
  2. HABERLER

İzmir’de Bilimin Şöleni: Jeoloji Festivali 2024

İzmir’de Bilimin Şöleni: Jeoloji Festivali 2024
0

İzmir, 26-27-28 Nisan tarihlerinde bilimin ışığını taşıyacak büyük bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Jeoloji Mühendisleri Odası, “Hayatta en gerçek yol gösterici bilimdir” ilkesi doğrultusunda yola çıkarak, Jeoloji Festivali- Jeofest’24’ü düzenlemek için harekete geçti.

Jeoloji Festivali, İzmir Kültürpark’ta gerçekleştirilecek ve üç gün boyunca birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapacak. Sergiler, tematik sunumlar, oyunlar ve müzik gösterileriyle dolu etkinlikler, bilimin kapılarını ziyaretçilere aralayacak.

Festival kapsamında, mineral, kayaç, fosil, fotoğraf ve karikatür sergileriyle bilimseverlerin gözlerini ve zihinlerini büyüleyecek bir atmosfer oluşturulacak. Kültürpark Atlas Pavyonu’nda açılacak sergiler, festivalin sona ermesinin ardından bir ay boyunca ziyaret edilebilecek.

Jeoloji Festivali’ne İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin de destek verdiği belirtilirken, konusunda uzman bilim insanlarının da etkinlikte yer alacağı vurgulanıyor.

Festival programı ise şu şekilde:

  • 26 Nisan 2024 Cuma saat 18.00: Açılış
  • 27-28 Nisan 2024: Festival etkinlikleri

Jeoloji Festivali- Jeofest’24, bilimi önceleyerek gençlerden çocuklara, her yaştan ziyaretçiye evrende bilinen tek yaşam formu olan bu muhteşem gezegeni tanıtmayı hedefliyor.

İzmir’de gerçekleşecek bu heyecan verici etkinlik, bilim ve kültürseverler için kaçırılmayacak bir fırsat olarak dikkat çekiyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.