1. Anasayfa
  2. JEOTERMAL SERA

Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi projesi onaylandı

Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi projesi onaylandı
0

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi kurulması için Tarım ve Orman Bakanlığına başvurulan projenin onaylandığını duyurdu.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi kurulması için Tarım ve Orman Bakanlığına başvurulan projenin onaylandığını duyurdu.

Büyükkılıç, yazılı açıklamasında, projenin Kayseri’de modern teknolojik sera ve iyi tarım uygulamalarının geliştirilmesi, seracılığın belli bir alanda planlı ve organize yapılması amacıyla hayata geçirileceğini belirtti.

Projenin onaylandığını aktaran Büyükkılıç, “Şehrimiz ve ülkemiz adına mutluyuz. Projeyle 11 ay boyunca üretim yapılması planlanıyor. Burada öncelik kadınlar olmak üzere en az 1000 kişiye istihdam sağlanması ve tarımda ihtisaslaşma amaçlanıyor. Böylelikle Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi Projesi’nde de ‘Kayseri modeli’ bir başarı hikayesini hep birlikte yazıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sondakika.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.