1. Anasayfa
  2. HABERLER

JEMYAD Genel Kurul Toplantısını Gerçekleştirdi ve Yönetim Kurulunu Seçti

JEMYAD Genel Kurul Toplantısını Gerçekleştirdi ve Yönetim Kurulunu Seçti
0

Jeotermal ve Doğal Mineralli Su Yatırımcıları Derneği (JEMYAD) ilk Olağan Genel Kurul Toplantısı, 22 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

Genel Kurul’da Yönetim Kurulu Üyeliğine; Baha Ali ŞAYAKÇI (Şayakçı Naturel Taş), Ömer TOSUN (İndigo Group), Prof. Dr. Mustafa TOPALOĞLU (Topaloğlu Hukuk Bürosu), Yusuf ULUTÜRK  (Afyon Jeotermal Elektrik Turizm A.Ş.) ve Mustafa ACAR (NG Hotel Afyon) oy birliği ile seçildi.

Genel Kurul’un açılış konuşması, Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Baha Ali Şayakçı tarafından yapıldı. Şayakçı konuşmasında, JEMYAD’ın, Ülkemizin sahip olduğu jeotermal ve doğal mineralli su kaynaklarının gelecek nesillere bırakılacak en kıymetli miraslardan olduğu bilinci ile yola çıktığını ve faaliyetlerini bilimsel ve objektif doğruları esas alarak, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Gelişim Hedefleri ve Paris İklim Anlaşması prensipleri ile uyumlu olarak yürüteceğini söyledi.

Şayakçı ayrıca, JEMYAD’ın önceliğinin “ülke yararını gözetmek” olduğunun altını çizerek, faaliyetleri yürütürken özel menfaatleri ön planda tutma anlayışından uzak, sürdürülebilirlik temelli, çevreye duyarlı, kurumsal sosyal sorumluluk anlayışına sahip, Ülkenin önceliklerini esas alan bir ilkenin benimsendiğini belirtti.

Kurucu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ömer Tosun yaptığı konuşmada, Ülkemizin önemli termal su kaynaklarına sahip olduğunu ve sağlık turizminde termallerin ön plana çıkarılmasının gerekliliğini vurguladı. Jeotermal alanında dünyanın en zengin ülkesinin Türkiye olduğunu ifade eden Tosun, söz konusu potansiyelin daha verimli kullanılmasının istihdamın ve yeni yatırım fırsatlarının artırılmasına katkı sağlayacağını ve JEMYAD’ın bu konuda aktif faaliyetler yürüteceğini söyledi.

Prof. Dr. Mustafa Topaloğlu, sağlık turizminin önemine dikkat çekti. Topaloğlu, Ülkemizde Ege Bölgesinde başlayan sağlık turizminin güçlenerek büyüyeceğini ifade etti. Toplantıda, JEMYAD Üyeleri tarafından jeotermal alanında Türk yatırımcısının önünün açılması gerektiğine dikkate çekilirken, öncelikle mevcut kaynakların korunmasının önemi vurgulandı.

Genel Kurul sonrası yapılan ilk Yönetim Kurulu Toplantısı’nda görev dağılımı yapılarak Baha Ali Şayakçı Yönetim Kurulu Başkanı, Ömer Tosun Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Prof. Dr. Mustafa Topaloğlu Sayman olarak seçildi.

Yönetim Kurulu Başkanı Baha Ali Şayakçı
Yönetim Kurulu Başkanı V. Ömer Tosun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.