1. Anasayfa
  2. HABERLER

IRENEC 2021 11. Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansı Online Olarak Yapılacak

IRENEC 2021 11. Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansı Online Olarak Yapılacak
0

Covid-19 tedbirleri nedeni ile 11. IRENEC Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferensı bu yıl 20-22 Mayıs 2021 tarihlerinde online olarak yapılıyor. Online konferans Zoom programı ile yapılacak.

JED Özel Oturumunda JED Başkanı Ali Kındap, GÜYAD Başkanı Cem Özkök, İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Satman, EPDK Elektrik Daire Başkanı Deniz Daştan katılımları ile Geleceğin Enerjisi Jeotermal konuşulacak.

Konferansın sanal ortama taşınması dışında yapılan herhangi bir değişiklik bulunmuyor. Online konferansa ücretsiz olarak katılmak istiyorsanız IRENEC’in resmi web sitesinden detaylı bilgi ve başvuru formuna ulaşabilirsiniz. Konferansta işlenen konular her sene olduğunu gibi bu sene de kitaplaştırılarak yayınlanacak.

Toplumların, bölgelerin ve ülkelerin %100 yenilenebilir enerjiye geçişi, ancak bu kesimlerin çözüm tarafında olan yerel, bölgesel ve ulusal hükümetlerle gerçekleşebiliyor.

Enerji Alanında Hayata Geçirilen Yeşil Çözüm

Hali hazırda en iyi teknolojilerin kullanıldığı akıllı şebekelerin, yenilenebilir enerji depolama sistemlerinin ve entegrasyonu sağlanan enerjinin son kullanım verimliliğinin %100 yenilenebilir enerji hedefine ulaşması aracılığıyla sağlanıyor.

Eski teknolojilerin bir pazardan diğerine transferinin önlenebilmesi ve küresel yaşam alanımızdaki geleceğin enerji sistemlerinin çağın teknolojileriyle planlanması için ekonomi-enerji-ekoloji sahalarında dış maliyetlerin içselleştirilmesi ve karar verme modellerinin geliştirilmesi gerekiyor.

Her yıl IRENEC Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansı, Türkiye Yenilenebilir Enerji Birliği (EUROSOLAR Türkiye) aracılığı ile birliğin vizyonu doğrultusunda %100 yenilenebilir enerjiye geçişin ekonomik, teknik ve siyasi boyutlarının mimaride, sanayide, eğitimde ve ulaşımda hayata geçebilme şekillerinin tartışıldığı uluslararası bir platform yaratmak adına düzenleniyor.

IRENEC 2021’in Ana Teması

Ana tema, ülkesel ve küresel anlamda sahip olunan mevcut enerji ağını gelecekte tam anlamı ile %100 Yenilenebilir Enerjiye dönüştürmek yönündedir.

Yenilenebilir Enerji topluluğu, yeşil ve sürdürülebilir bir gelecek vizyonuyla hızla büyüyor ve gelişiyor. EUROSOLAR Türkiye’nin rolü, bu hareketi desteklemek, en iyi uygulamaları paylaşmak için ve bölgesel, ulusal, küresel düzeylerde etkinleştirici politikaları teşvik etmek için bir platform sağlamaktır.

11. Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansı, yarın hayatımızı etkileyebilecek yeni teknolojileri ve yenilikleri teşvik etmek için küresel yenilenebilir enerji trendleri etrafında konferans konularını yeniden düzenledi. Yenilenebilir Enerji Entegrasyonu, Avrupa Yeşil Düzeni, Enerji Dönüşümü 2050 ve Yenilenebilir Enerji Teknolojileri ve Uygulamaları bu yılın ana konuları olacak.

Kaynak: IRENEC

IRENEC 2021 Basın (pdf) | IRENEC 2021 Program (pdf) | IRENEC 2021 Çağrı (pdf)

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.