1. Anasayfa
  2. ETKİNLİK

Türkiye Jeotermal Kongresi Başlıyor

Türkiye Jeotermal Kongresi Başlıyor
0

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye Jeotermal Konresi bu yılda Ankara’da  Bilkent Otel’de gerçekleştirilecek.

Türkiye Jeotermal Kongresi, Jeotermal Santral Yatırımcıları Derneği tarafından gerçekleştirilmekte olup kongrede sektörün öncü isimleri ve firmaları bir araya gelmektedir.

Genellikle yılın ilk aylarında yapılan kongrede bir önceki yıla ait değerlendirmeler, sektördeki gelişmeler ve sektörün sorunları masaya yatırılmaktadır. 

Kongre ile ilgili detaylı bilgiye; 

https://geothermalturkey.org web adresinden ulaşabilirsiniz. 

Kongre Başkanın Davet Mesajı
2018 yılının son çeyreği itibari ile Türkiye, 1238 MWe kurulu güç kapasitesi ile Dünya 4’cülüğünü ve “1 GW Country Club” ülkeleri arasındaki yerini korumaktadır. Jeotermal yatırımların bu noktaya gelmesinde emeği geçen tüm kişi, kurum ve kuruluşlara gönülden teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Yeni yüzyılda ürün rekabeti, bilimsel ve teknolojik yetkinlik rekabetine dönüşmüştür. Başta elektronik, enerji, bilişim, uzay, biyomühendislik, organik kimya endüstrileri gibi sektörler, değer yaratan ve toplumsal refaha katkı sağlayan sektörlerdir. Jeotermal sektöründe gelişim için bahsi geçen farklı disiplinler bir arada kullanılmaktadır. Bu sebeple her sektörü, gelişen her sistemi ve yeniliği kabul etmeli ve adaptasyon sürecimizi hızlandırmalıyız. Bu kapsamında Jeotermal Enerji sektörünün gelecek planının ve teknolojik yeniliklerin konuşulacağı GT’2019 Türkiye Jeotermal Kongresini Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyeleri ve Dernek Üyesi şirketlerin üst düzey yöneticilerinin katılımları ile 6-7 Şubat tarihlerinde Bilkent Otel’de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın destekleri ile düzenleyeceğiz.

GT’2018’de yanımızda olan ve sektörün gelişimi için destek veren siz değerli sektör paydaşlarımızı GT’2019’da da aramızda görmekten onur ve gurur duyarız.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.