1. Anasayfa
  2. HABERLER

72. Türkiye Jeoloji Kurultayı 28 Ocak-01 Şubat Tarihleri Arasında Ankara’da Gerçekleştirilecek

72. Türkiye Jeoloji Kurultayı 28 Ocak-01 Şubat Tarihleri Arasında Ankara’da Gerçekleştirilecek
0

Her yıl gerçekleştirilen Türkiye Jeoloji Kurultay’ının 72. si bu yılda ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek. 28 Ocak – 01 Şubat tarihleri arasında yapılacak kurultay uluslararası katılımlı olup kurultay başkanlığını Sayın Prof. Dr. Hasan SÖZBİLİR yapacak.

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası tarafından organize edilen 72. Türkiye Jeoloji Kurultayının bu yıl ki ana teması Kent ve Jeoloji olacak.

Kurultay başkanı Sayın Prof. Dr. Hasan SÖZBİLİR tarafından yayınlanan çağrı metni aşağıdaki gibidir.

1947 yılından beri süregelen ve ülkemizin yer bilimleri alanındaki en köklü, saygın ve bilimsel organizasyonu olan Türkiye Jeoloji Kurultayı`nın yetmişikincisi 28 Ocak – 1 Şubat 2019 tarihleri arasında ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi`nde gerçekleştirilecektir.
Kurultayın bu yıl öne çıkarılan ana teması “Kent ve Jeoloji”dir. Bu nedenle bilhassa özellikle bu konuda özel oturumlar ve paneller düzenlenecektir.
Bu yılki ana teması “Kent ve Jeoloji” olarak belirlenen Kurultayımız, jeoloji mühendislerinin yanı sıra, tüm yerbilimcileri bir araya getirerek tartışma zemini de yaratan, konuya çözüm üreten bir platform yaratma özelliğini de yerine getirmektedir.
Düzenleme Kurulu olarak; jeoloji bilimleri ve bilhassa “Kent ve Jeoloji” konularıyla doğrudan ya da dolaylı ilgili olan tüm bilim insanlarını Kurultayımıza en samimi duygularımızla davet ediyor ve 72. Kurultay`ın bir parçası olmalarını istiyoruz. Ayrıca, Kurultay içinde özel oturum düzenlemeye ya da sergi, panel sosyal etkinlik tertiplemeye gönüllü olmalarından da mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz. Yolu bilimden ve iyilikten geçen herkesi yetmişbirinci kez düzenlenecek olan Türkiye`nin en köklü bilimsel toplantısına; 72. Türkiye Jeoloji Kurultayı`na bekliyoruz…


Düzenleme Kurulu adına
Prof. Dr. Hasan SÖZBİLİR

Kaynak: www.jmo.org.tr

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.