1. Anasayfa
  2. HABERLER

GEL, jeotermal lityum üretiminde bir adım attı

GEL, jeotermal lityum üretiminde  bir adım attı
0

Geothermal Engineering Limited (GEL), Cornwall’daki United Downs enerji santrali sahasında gerçekleştirilen son analizlerde, jeotermal akışkanda önemli miktarda sıfır karbonlu lityum konsantrasyonları tespit etti.

HellsKitchen site SaltonSea CTR - GEL, jeotermal lityum üretiminde  bir adım attı

GEL, jeotermal tuzlu suyunu kullanarak sürdürülebilir bir şekilde lityum çıkarmak istiyor.

Geothermal Engineering Limited (GEL), öncelikle baz yük jeotermal elektrik ve ısı sağlamaya odaklanan bir şirket olarak, enerji projelerinin yan ürünü olarak jeotermal tuzlu suyundan lityum çıkarılmasını planlıyor. Bu süreçte, geleneksel lityum üretim yöntemlerini atlayarak sıfır karbonlu jeotermal enerjiyi ekstraksiyon işlemi için kullanmayı hedefliyor.

Şirketin lityum üretim hedefi yılda yaklaşık 250.000 elektrikli otomobil aküsüne denk gelecek. GEL, bu projeyi desteklemek ve 2024’te üretime başlamak için hükümetin Otomotiv Dönüşüm Fonu’ndan sağlanan son fonları kullanmayı planlıyor.

Bu hedefe ulaşmak için Geothermal Engineering, genişleme planlarını desteklemek ve lityum üretimini artırmak amacıyla fon toplama sürecine girişti. Bu kapsamda, şirketin 2030’a kadar yıllık 12.000 tonun üzerinde lityum üretme hedefine ulaşma amacıyla fon toplama yolunda önemli bir adımı, Nomura Greentech ile iş birliği yaparak gerçekleştirdiği açıklandı.

Kaynak: Future flow life

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.