1. Anasayfa
  2. HABERLER

Anket Sonuçları Göre; Teksaslılar, yenilenebilir enerjinin fosil yakıtlar yerine genişletilmesini destekliyor

Anket Sonuçları Göre; Teksaslılar, yenilenebilir enerjinin fosil yakıtlar yerine genişletilmesini destekliyor
0

Kış Fırtınası Uri’nin Teksas’ta milyonları günlerce elektriksiz bırakmasından iki yıl sonra, yeni bir anket düzenlendi. Buna göre; Teksaslıların çoğunluğunun ABD’de fosil yakıtlar yerine yenilenebilir enerjiyi desteklediği ortaya çıktı.

Texas Wind Farm 1 scaled e1663762796276.jpeg? gl=1*1gyj1w0* ga*MTk3NDI5NTI4Ni4xNjc1MDc2OTEy* ga NPLNJQ3FY2*MTY3NzIyNzY4Ny42LjEuMTY3NzIyNzcwNy4wLjAuMA. - Anket Sonuçları Göre; Teksaslılar, yenilenebilir enerjinin fosil yakıtlar yerine genişletilmesini destekliyor

Anket, Houston Üniversitesi’ndeki Hobby Halkla İlişkiler Okulu tarafından yapıldı.

Texans’ın çoğunluğunun ABD’nin güneş enerjisi (%64), jeotermal (%59) ve rüzgara (%57) bağımlılığının artmasını desteklediği ortaya çıktı. Bunun dışında yalnızca %41’lik bir kesim ABD’nin karadaki konvansiyonel petrol ve gaza bağımlılığı artırmayı tercih ediyor.

Teksaslılar çoğunlukla, ev ve iş yeri sahiplerinin ürettikleri ekstra elektriği perakende elektrik fiyatları üzerinden şebekeye geri satmalarına olanak tanıyan net ölçüm yasasını (%90) desteklediler. Ev sahipleri ve işletmeleri çatıya güneş panelleri ve pil deposu kurma konusunda destekleyen vergi teşvikleri, ankette %82’lik oranla destek aldı.

Kaynak: Renewable Energy World

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.